kredkafe.pl

Blog tematyczny o modzie i lifestylu

Dziecko

Ćwicz wyobraźnię dziecka poprzez zabawę — podpowiadamy jak!

Ćwicz wyobraźnię dziecka poprzez zabawę — podpowiadamy jak!

Nie ma żadnych wątpliwości, że zabawki produkowane przez znanych producentów doskonale wpływają na rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy jego życia. Ciągły rozwój zdolności myślowych u dziecka wymaga przede wszystkim odpowiedniego podejścia w kwestii zabawy, kupowanych zabawek, a także codziennego wychowania dziecka. Wśród wielu rodziców w Polsce coraz popularniejsze stają się zabawki rozwijające wyobraźnię.

 

Chcesz wiedzieć, co to za produkty, gdzie można je kupić i w jaki sposób dziecko może rozwijać wyobraźnię poprzez zabawę? Wszystkiego dowiesz się z tego krótkiego poradnika – zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych rodziców.

Zabawki rozwijające wyobraźnię – dlaczego są ważne dla rozwoju dziecka?

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko stale rozwijało swoje umiejętności logicznego myślenia oraz wyobraźnię przestrzenną, koniecznie zainwestuj w zabawki rozwijające wyobraźnię, polecane przez specjalistów zajmujących się problemami rozwojowymi u dzieci. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych z artykułami dla dzieci, znajdziesz przede wszystkim zabawki, dzięki którym dziecko poprzez rozrywkę nauczy się także zupełnie nowych umiejętności. Inwestycja w sprawdzone zabawki rozwijające wyobraźnię to podstawa – już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Pamiętaj – im wcześniej zaczniesz pozytywnie wpływać na rozwój umysłowy malucha, tym lepiej.

Jakie zabawki ćwiczą umysł i wyobraźnię? Dowiedz się więcej!

Obecnie wyróżniamy kilka rodzajów zabawek, które świetnie wpływają na zdolności myślowe oraz rozwój wyobraźni u dziecka. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane zabawki rozwijające wyobraźnię, to:

 

  • klocki drewniane konstrukcyjne – dzięki nim dziecko już od najmłodszych lat może rozwijać zdolność do przestrzennego myślenia, a przy tym wspomagać umiejętności rozwojowe motoryki małej.
  • puzzle edukacyjne – te również pozwalają na szybką naukę myślenia, a także wspierają wyobraźnię u dziecka. Podczas układania puzzli maluch musi zastanawiać się, jakie kształty pasują do siebie, a dodatkowo wyobrażać sobie finalny efekt ułożonych elementów.
  • książeczki sensoryczne – to kolejna propozycja zabawki, która doskonale sprawdza się jako produkt wspierający rozwój wyobraźni u dziecka. Liczne struktury, kształty
  •  i kolory – to wszystko mocno uaktywnia mózg malucha podczas zabawy.
  • klocki LEGO – jest to propozycja dla nieco starszych dzieci, których umiejętności motoryki małej są już dobrze opanowane. Układając skomplikowane budowle
  •  z klocków LEGO, dziecko będzie w stanie mocno rozwinąć swoje myślenie przestrzenne oraz wyobraźnię.

Jak ćwiczyć wyobraźnię z dzieckiem? Kilka przydatnych wskazówek

Jako rodzic, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób rozwijać umiejętności myślowe ze swoim dzieckiem. Oto kilka sposobów, które pozytywnie wpłyną na rozwój wyobraźni u dziecka:

 

  • wspólna zabawa w kalambury lub zapamiętywanie – w przypadku kilkuletniego dziecka ten sposób może okazać się wręcz doskonały, aby rozwinąć jego umysł
  •  i wyobraźnię,
  • zabawa w skojarzenia,
  • pomoc przy codziennych czynnościach domowych – wbrew pozorom angażowanie dziecka w codzienne obowiązki domowe również może pozytywnie wpływać na jego rozwój.

 

Podsumowując – warto inwestować w dobre i polecane zabawki rozwijające wyobraźnię,

 a także decydować się na wspólne zabawy z dzieckiem, które uaktywniają jego komórki mózgowe. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy to, jak szybko Twoje dziecko nabędzie nowe umiejętności i poszerzy zakres swojej wyobraźni.

Udostępnij