Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dbać o swoje biustonosze i jak jeprać?

10 kwietnia 2023 Jak dbać o swoje biustonosze


Każda kobieta powinna mieć tak wybrane staniki, aby były nie tylko świetnie dopasowane pod względem kolorystycznym czy kształtu, ale także pod względem materiału. Dobrze jest też wiedzieć, jak dbać o tego rodzaju odzież, dzięki czemu będzie można z nich korzystać przez wiele lat.

Jak dbać o swoje biustonosze i jak je prać?

Przede wszystkim dobrze jest, by biustonosze nie były prane w zbyt gorącej wodzie, w mydle czy też w płynie do delikatnych tkanin. Gdy na miseczce pojawią się delikatne plamy, można je wymyć przy użyciu namoczonej gąbeczki. Dobrze jest prać staniki ręcznie, a jeśli trzeba włożyć je do pralki, to warto użyć do tego specjalnego woreczka na bieliznę. Tym sposobem da się ochronić nawet koronkowe staniki przed porwaniem lub przebarwieniem. W pralce należy utrzymywać temperaturę nie wyższą niż 30 stopni. Ważnym aspektem jest także częstotliwość prania, która jest kwestią indywidualną, gdyż przy aktywnym trybie życia można je prać nawet codziennie.

Czy o wszystkie staniki należy dbać tak samo?

Dobrze jest, by biustonosz był odpowiednio utrzymany, niezależnie od tego, z jakiego materiału został wykonany. Ważne jest też, by biustonosze bez ramiączek były najlepiej wkładane do pralki w specjalnym woreczku na bieliznę. Dzięki temu bielizna nie zostanie uszkodzona i nie zabarwi się materiał. Dobrym rozwiązaniem przy stanikach z ramiączkami jest ich odpięcie przed praniem, co sprawi, że wszystkie elementy bielizny zostaną dokładnie wyczyszczone.

Jak wysuszyć staniki?

Bardzo ważne w higienie stanika jest także jego suszenie. Dobrze jest pamiętać, aby biustonosz był odwieszony na płasko, najlepiej odwieszony na wieszak. Dzięki temu nie będzie problemu, z tym że jedna miseczka może być nierówno rozłożona, czy też zbytnio wypchana. Jeśli biustonosz ma być bezpośrednio po wysuszeniu, odłożony do półki, to także zalecane jest, aby kłaść go na płasko. Szczególną uwagę należy zwrócić przy suszeniu koronkowych biustonoszy.

Warto wspomnieć, że staniki bawełniane świetnie sprawdzają się w praniu i nie sprawiają one większego problemu w utrzymaniu czystości. Dobrze jest też w miarę możliwości prać biustonosz z inną bielizną taką jak majtki lub koszula nocna, ale nie zaleca się, prać biustonoszów z materiałami, które mogą źle na niego wpłynąć. Co więcej, to staniki po każdym praniu muszą być dokładnie wysuszone, dzięki czemu bielizna będzie nadawała się do ponownego użycia. Szczególnie w stanikach sportowych należy po praniu też sprawdzić, czy miseczki są w odpowiednim miejscu, gdyż podczas wirowania miseczki mogą zmienić swoje położenie.

Redakcja kredkafe.pl

Jesteśmy społecznością pasjonatów, którzy oddają się fascynującemu światu mody, urody i stylu życia z pełnym zaangażowaniem. Nasza platforma to oaza inspiracji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od najświeższych trendów w modzie po najskuteczniejsze triki pielęgnacyjne i porady dotyczące makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Taniec dla najmłodszych
Damska bielizna w codziennych stylizacjach
Jak dbać o swoje biustonosze

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dbać o swoje biustonosze