Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co jeść, aby schudnąć?

3 marca 2022 co jeść aby schudnąć


Odchudzanie to długi proces, dlatego też powinniśmy być cierpliwi. Zbyt szybkie pozbycie się nadmiaru kilogramów może skutkować efektem jojo. Efekt jojo powstaje po stosowaniu zbyt restrykcyjnych diet. Po zrzuceniu ustalonej liczby kilogramów kończymy dietę i wracamy do dawnych nawyków żywieniowych, co powoduje szybki powrót do wagi sprzed diety. Dlatego też powinniśmy dobrze zaplanować dietę, żeby schudnąć i utrzymać wypracowany wygląd.

Jak powinna wyglądać dieta odchudzająca?

Przyjmuje się, że bezpieczne tempo odchudzania to około 0,5-1 kg tygodniowo. W ten sposób schudniemy bez ryzyka wystąpienia efektu jojo. Oczywiście w początkowym etapie tempo to może być nieco szybsze, gdyż wraz z tkanką tłuszczową pozbędziemy się nadmiaru wody z organizmu. Na początku odchudzania powinniśmy obliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Warto skorzystać z gotowych kalkulatorów, które znajdziemy w internecie. Po podaniu wieku, wagi, wzrostu i płci kalkulator wyliczy nasze zapotrzebowanie. Od podanej wartości powinniśmy odjąć 20-30% i w ten sposób otrzymamy kaloryczność naszej diety odchudzającej. W procesie odchudzania bardzo ważne jest regularne spożywanie posiłków i picie 2 litrów wody dziennie. W ten sposób nie będziemy podjadać między posiłkami.

Co jeść aby schudnąć?

Dieta odchudzająca błędnie kojarzy nam się z wykluczeniem słodyczy, niezdrowych przekąsek czy fast-foodów. Jednak nie jest to konieczne, jeśli liczymy kalorie. Oczywiście bardziej najemy się, dostarczając 1000 kcal ze zdrowego jedzenia, gdyż porcja będzie większa. Fast-foody, słodycze, słodkie napoje czy słone przekąski zawierają sporo kalorii w małej porcji. Możemy zjeść małą porcję niezdrowych produktów. Jednak starajmy się, żeby 50-60% naszej diety stanowiły zdrowe produkty. W odchudzaniu pomocne są warzywa i owoce. Zawierają one sporo błonnika, który zwiększa uczucie sytości. To samo dotyczy produktów pełnoziarnistych. Do przygotowywanych potraw warto dodawać pieprz bądź papryczki chili. Zawierają one substancje, które podnoszą nieznacznie temperaturę ciała, co ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej.

Jakie suplementy na odchudzanie?

Spalacze tłuszczu są często wybierane przez osoby na diecie odchudzającej. Wpływają one na tempo metabolizmu, co przekłada się na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo mogą zawierać substancje zmniejszające apetyt. Odchudzanie to stresujący dla nas okres. Dlatego też warto stosować adaptogeny, takie jak np. ashwagandha. Zmniejsza ona ilość kortyzolu, czyli hormonu stresu w organizmie. Dzięki temu skuteczniej będziemy spalać tłuszcz, a także dłużej wytrwamy na diecie odchudzającej.

Redakcja kredkafe.pl

Jesteśmy społecznością pasjonatów, którzy oddają się fascynującemu światu mody, urody i stylu życia z pełnym zaangażowaniem. Nasza platforma to oaza inspiracji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od najświeższych trendów w modzie po najskuteczniejsze triki pielęgnacyjne i porady dotyczące makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Taniec dla najmłodszych
Damska bielizna w codziennych stylizacjach
Jak dbać o swoje biustonosze

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak dbać o swoje biustonosze