Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Najmodniejsze fryzury dla chłopca

25 stycznia 2022 fryzura dla chłopca


W dzisiejszych czasach bardzo zmieniły się trendy dotyczące układania włosów u chłopów. Muszą one być przede wszystkim wygodne w noszeniu oraz niezbyt trudne w układaniu, ale równocześnie wyglądać schludnie i dobrze pasować do twarzy. Jaka jest więc najmodniejsza fryzura dla chłopca?

Modne fryzury dla włosów krótkich

Krótsze włosy mają taką zaletę, że nie wymagają zbyt wielkiego nakładu do ich ułożenia, dzięki czemu rzadko konieczne będzie używanie produktów do stylizacji, takich jak lakiery czy żele. Takie fryzury charakteryzują się krótko wygolonymi bokami i nieco dłuższą górą, która może być postawiona do góry (dobrym przykładem jest quiff) albo opadać na któryś bok (jak w przypadku pompadour’a). Możliwe jest także pozostawienie góry nieco dłuższej, by zaczesać ją całkowicie do tyłu.

Jakie są fryzury dla włosów półśrednich?

Niektórzy chłopcy mogą czuć się lepiej w nieco dłuższych włosach. Półśrednie fryzury pasują do kręconych jak i prostych. Jednym z rodzajów takiego cięcia mogą być krótsze boki oraz pozostawiona nieco dłuższa góra i grzywka, która powinna kończyć się na linii brwi, by nie wpadać do oczu. W takim przypadku bardzo dobrym pomysłem jest zaczesywanie takiej fryzury na jedną stronę. Przy nieco dłuższych bokach, warto zastosować przedziałek na bok, który sprawi że włosy nie będą zasłaniać twarzy. Będąc przy fryzurach półśrednich nie sposób nie wspomnieć o bardzo popularnym ostatnimi czasy middle part. Powstaje on poprzez zaznaczenie przedziałka mniej więcej pośrodku głowy i zaczesanie do boku pozostałych włosów.

Co z długimi włosami?

Odpowiednio długie włosy mogą nadać chłopcowi własny charakter. Po zapuszczeniu, należy zadbać o to, by fryzura nie zakrywała oczu czy całej twarzy. Wystarczy dobre cięcie lub utworzenie przedziałka i kierowanie włosów na którąś stronę. Jednak nie tylko proste włosy dobrze wyglądają, gdy są długie. Również kręcone nadają się do zapuszczania; dzięki temu powstają kędziorki, które nie tylko mają uroczy wygląd, lecz także nadają chłopcu angielskiego wyrazu.

Pielęgnacja i odpowiednie układanie to podstawa

Nie powinno przesadzać się z produktami do stylizacji u młodych chłopców. Ich wrażliwa skóra może niezbyt dobrze zareagować z tymi środkami, więc warto poszukać różnych szamponów i żeli dostosowanych dla dzieci. Warto także dobrać odpowiedni do fryzury grzebień, który będzie pełnił rolę nie tylko układającą, ale też higieniczną.

Najważniejsze w dobieraniu fryzur dla młodych chłopców jest to, aby czuli się oni w nich wygodnie. Niezależnie jakiej długości włosy będzie nosiło dziecko, każde będą dobrze wyglądać, przy ich dobrej pielęgnacji i układaniu.

Redakcja kredkafe.pl

Jesteśmy społecznością pasjonatów, którzy oddają się fascynującemu światu mody, urody i stylu życia z pełnym zaangażowaniem. Nasza platforma to oaza inspiracji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od najświeższych trendów w modzie po najskuteczniejsze triki pielęgnacyjne i porady dotyczące makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

książki sensoryczne
Ćwicz wyobraźnię dziecka
Yacht Club Bergline

Jesteś zainteresowany reklamą?

Yacht Club Bergline