kredkafe.pl

Blog tematyczny o modzie i lifestylu

Uroda

Złota bransoletka damska – jak ją przechowywać i czyścić? Porady dla właścicieli złotej biżuterii

Złota bransoletka damska – jak ją przechowywać i czyścić? Porady dla właścicieli złotej biżuterii

Złota biżuteria wymaga odpowiedniego przechowywania oraz pielęgnacji, by zachowała swoje piękno oraz blask. Zadbaj o ulubione ozdoby, by cieszyły swoim pięknem i pełniły rolę dodatku do stylizacji jak najdłużej. Podpowiadamy, jak prawidłowo pielęgnować złoto – wykorzystaj nasze praktyczne wskazówki i spraw, aby Twoja bransoletka ze złota wyglądała jak nowa przez wiele wiele lat.

Przechowywanie złotej biżuterii

Właściwe przechowywanie biżuterii to bardzo ważna kwestia. Zadbaj o wypracowanie pewnych nawyków. Zdejmowanie biżuterii w dowolnym miejscu i pozostawianie jej w przypadkowych miejscach też nie sprzyja jej trwałości i wyglądowi. Pamiętaj też, że biżuterii nie sprzyja wilgoć ani wysoka temperatura, nie kładź jej ani przy kaloryferze w sypialni, ani w łazience.

Najlepiej trzymać złotą czy srebrną biżuterię w suchym i zaciemnionym miejscu. Z kolei wisiorki i naszyjniki warto powiesić na haczykach, by uniknąć splątania łańcuszków. Z kolei złota bransoletka damska najlepiej zaprezentuje się na odpowiednim stojaku – specjalne ekspozytory sprawią, że będzie ona zabezpieczona przed uszkodzeniem. Zainwestuj w dobrej jakości szkatułki oraz pudełka. Warto zadbać, by każdy komplet miał swoją przegródkę lub woreczek strunowy. W takiej szkatułce zmieści się wszystko i nie ulegnie zarysowaniom i uszkodzeniom.

Złota bransoletka damska – jak pielęgnować złotą biżuterię?

Złoto jest kruszcem bardziej trwałym niż srebro. Nie ulega korozji, ale kurz, tłuszcz i brud będzie się na nim osadzał. Od czasu do czasu wyczyść biżuterię, by pozbyć się różnych zabrudzeń. Wykonuj zabiegi pielęgnacyjne delikatnie, najlepiej miękką szmatką. Jest wiele sposobów domowych, które pomogą odzyskać jej piękno.

Polecamy czyszczenie złotej biżuterii za pomocą miękkiej ściereczki i roztworu z mydłem lub niewielką ilością kwasku cytrynowego. Innym sposobem jest wykorzystanie płynu do mycia naczyń albo sody oczyszczonej. Przygotuj z niej papkę, którą należy wetrzeć w biżuterię, a potem zmyć pod bieżącą wodą.

Czas oczyszczania się złota zależy od jego stanu. Pomocna jest też pasta do zębów – ważne, by była zwyczajna, bez właściwości wybielających. Później czystą ściereczką należy jeszcze delikatnie wypolerować biżuterię.

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne

Nie trzeba wiele wysiłku, by zachować blask złotych ozdób. Wystarczy dobrze ją przechowywać i starannie wyczyścić raz na jakiś czas. Jeśli dostrzeżesz na niej zarysowania lub wgniecenia, skorzystaj z pomocy jubilera. Rzuci on fachowym okiem na złotą bransoletkę damską czy obrączkę ślubną, oceni jej stan i ew. zaproponuje profesjonalne odnowienie.

Udostępnij