Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Jaki strój do szkoły dla chłopca?

2 marca 2022 strój do szkoły dla chłopca


Tworzenie odpowiednich szkolnych stylizacji nie jest wcale takie proste i niejeden rodzic ma z tym trudności. Idealny strój do szkoły dla chłopca powinien być komfortowy dla dziecka i schludny. Wygląd niby nie jest aż tak ważny, ale jednak w ładnym i fajnym ubraniu każdy malec poczuje się lepiej.

Wygoda ważniejsza niż wygląd

Wyglądu nie należy jednak przedkładać nad wygodę. W szkołach dzieci muszą przez długie godziny siedzieć w ławkach, tak więc ubranie nie może krępować ich ruchów – musi gwarantować pełną swobodę. Sztywne marynarki, mocno dopasowane dżinsy i koszule zapinane pod samą szyję lepiej zostawić na te specjalne okazje, bo na co dzień żaden maluch nie będzie chciał ich nosić, gdyż są one najzwyczajniej w świecie niewygodne.

Na wygodę odzieży wpływ ma na pewno to, z czego ta odzież jest wykonana. Materiały naturalne zawsze będą o wiele lepszym wyborem od tych syntetycznych. Zwłaszcza bawełna. Ubrania wykonane z niej w stu procentach są przyjemne dla skóry i miłe w noszeniu, a przy tym nie mają szczególnych wymagań związanych z praniem czy prasowaniem, dlatego łatwo się o nie dba i utrzymuje w idealnym stanie przez długi czas.

Dostosowanie do zasad panujących w szkole

W przypadku komponowania strojów do szkoły nie można postawić na taką zupełną dowolność, bo każda szkoła rządzi się jednak swoimi prawami. Regulamin placówki powinien zawierać informacje na temat tego, jak powinien lub nie powinien wyglądać strój ucznia. Rzadko kiedy maluchy są zmuszane do noszenia sztywnych mundurków, jednakże wymaga się od nich ubioru czystego, schludnego i dostosowanego do sytuacji. Szkoła to jednak nie pokaz mody. Na strojenie się jest czas kiedy indziej, dlatego bardziej wyszukane ubrania lepiej zostawić na specjalne okazje.

Praktyczny ubiór na cebulkę

Strzałem w dziesiątkę niemalże zawsze będzie strój do szkoły dla chłopca utworzony z kilku różnych warstw. Jest to tzw. ubiór na cebulkę, który sprawdza się o każdej porze roku, ale szczególnie funkcjonalny bywa jesienią i zimą, kiedy to zupełnie inne temperatury panują na zewnątrz, a inne wewnątrz, czyli w środku budynku.

Stylizacje na cebulkę mogą być tworzone w różnoraki sposób. Bazą będzie dla nich zwykle jakiś podkoszulek, na który można od razu założyć bluzę lub sweterek albo zdecydować się na utworzenie jeszcze jednej warstwy z cienkiej bluzeczki na długi rękawek bądź t-shirtu. Chłopiec sam będzie mógł zadecydować o tym, kiedy chce coś ściągnąć, tak więc na pewno nie zrobi mu się zbyt gorąco.

Redakcja kredkafe.pl

Jesteśmy społecznością pasjonatów, którzy oddają się fascynującemu światu mody, urody i stylu życia z pełnym zaangażowaniem. Nasza platforma to oaza inspiracji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od najświeższych trendów w modzie po najskuteczniejsze triki pielęgnacyjne i porady dotyczące makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

książki sensoryczne
Ćwicz wyobraźnię dziecka
Yacht Club Bergline

Jesteś zainteresowany reklamą?

Yacht Club Bergline