kredkafe.pl

Blog tematyczny o modzie i lifestylu

Lifestyle

Jaki mam typ urody? Szukamy odpowiedzi

Jaki mam typ urody? Szukamy odpowiedzi

Osoby, które interesują się modą i urodą, bardzo często pragną odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest ich typ urody. Dlaczego to ważne, aby go poznać? Między innymi po to, aby tworzyć stylizacje, które naprawdę podkreślają naturalne piękno.

Typy urody

Od wielu lat mówi się o pewnych typach urody. Popularna jest między innymi analiza kolorystyczna, dzięki której można dobierać barwy najpiękniej podkreślające kolor skóry, oczu, włosów. Bo właśnie na analizie tego, jak naturalnie prezentuje się kobieta, opiera się wiedza o typach urody. W bardzo prostym podziale mówi się o paniach o urodzie wiosny, lata, jesieni oraz zimy. Często mówi się jeszcze o typach ciepłych oraz zimnych. Analizuje się między innymi odcień skóry i to, czy naturalnie wpada ona bardziej w tony różowe, czy też żółte. Bo nawet zima może być ciepła lub zimna, chociaż jeszcze kilka lat temu mówiło się, że kobiety zimy mają typowo chłodny typ urody. Dzisiaj już wiadomo, że wcale tak nie jest. Stąd też określenie typu urody konkretnej kobiety jest trochę bardziej skomplikowane. Fachowo zajmują się tym stylistki.

Jaki mam typ urody?

Typ urody można próbować określić samodzielnie. W jaki sposób? Między innymi dokładnie przyglądając się kolorowi swojej skóry w świetle dziennym. Często kwestie dotyczące na przykład tego, czy przez skórę prześwitują delikatnie naczynka krwionośne decydują o tym, czy kobieta zostanie określona jako typ urody ciepły czy zimny. Poza tym trzeba też przyjrzeć się naturalnemu kolorowi włosów, a także kolorowi tęczówek oczu. Pewną podpowiedzią będzie ta, dotycząca kolorów, które się preferuje w ubraniach i dodatkach. Można przykładać je do siebie i sprawdzać, w których rzeczywiście czujemy się najlepiej. Te barwy zwykle podkreślają naturalną urodę i sprawiają, że buzia wygląda po prostu na wyraźniejszą.

Dlaczego warto znać swój typ urody?

Po co określić swój typ urody? Po to, aby nosić barwy, które naprawdę podkreślają naturalne piękno. W takich kolorach skóra, oczy i włosy wydają się bardziej błyszczące, po prostu lepiej kontrastują. Niektóre kobiety fatalnie wyglądają w konkretnych kolorach, dlatego też starają się ich unikać. Można powiedzieć, że działa ich intuicja. Są jednak panie, które nie zwracają na to uwagi i zwyczajnie nie wiedzą, które barwy najlepiej do nich pasują. Często wybierając dla siebie kosmetyki do makijażu lub właśnie ubrania, popełniają sporo błędów, a ich naturalne piękno jest przygaszone. Aby wyjść z tego impasu, można po prostu wybrać się na analizę kolorystyczną i określić swój typ urody.

Udostępnij