Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak malować paznokcie, aby długo cieszyć się idealnym manicure?

25 stycznia 2022 jak malować paznockie


Wiele kobiet odwiedza regularnie swoją kosmetyczkę w celu wykonania profesjonalnego manicure. Taka wizyta niesie jednak za sobą często niepotrzebne koszta oraz wymaga od klientek stawienia się na usługę w określonym miejscu i czasie. Panie, które pragną zaoszczędzić nieco pieniędzy oraz czasu mogą wykonać manicure w domu. Wiedząc jak malować paznockie, zadanie to będzie banalnie proste w realizacji.

Jak przygotować paznokcie do malowania?

Pierwszym krokiem do udanego manicure jest odpowiednia pielęgnacja i przygotowanie paznokci. Warto rozpocząć od nałożenia na skórki preparatu zmiękczającego, który ułatwi ich odsunięcie przy pomocy drewnianego patyczka. Pracując z paznokciami samemu, nie warto decydować się na ich wycinanie – może ono bowiem skutkować niepotrzebnym bólem lub nawet zakażeniem. Następnie należy odtłuścić płytkę paznokcia oraz lekko spiłować miejsca, w których jej struktura jest nierówna. Aby dodatkowo wyrównać płytkę oraz ochronić paznokcie przed przebarwieniami, należy nałożyć na nie cienką warstwę odżywki.

Jak malować paznokcie, aby efekt był zadowalający?

Po upewnieniu się, że odżywka wyschła, a paznokcie są dobrze przygotowane do dalszych etapów pracy można przystąpić do ich malowania. Efekt profesjonalnego manicure zawdzięcza się zwykle dokładnemu pomalowaniu całej płytki paznokcia, bardzo blisko skórek. Aby się to udało, warto nałożyć kroplę lakieru w mniej więcej 1/3 długości paznokcia przy skórce i dopchnąć ją pędzelkiem do jej krawędzi. Malując, wskazane jest ograniczyć liczbę pociągnięć pędzla, ponieważ pomoże zapobiec to powstaniu nieestetycznych smug. Chcąc przedłużyć trwałość lakieru, nie można zapomnieć o pomalowaniu również wolnych brzegów paznokci. Najłatwiej zrobić to pędzelkiem przy użyciu możliwie małej ilości lakieru. Zastosowanie się do powyższych zasad to gwarancja profesjonalnego i trwałego manicure wykonanego w domowym zaciszu.

Jak poprawić błędy podczas malowania paznokci?

Mając niewielkie doświadczenie w malowaniu paznokci, panie mogą popełnić drobne błędy, szczególnie robiąc to po raz pierwszy. Do najczęstszych uchybień należy zalanie skórek lakierem. Łatwo jednak można pozbyć się tego problemu po skończonym manicure. Wystarczy użyć do tego patyczka higienicznego lub maleńkiego pędzelka zanurzonego w zmywaczu. Pozwoli to bardzo precyzyjnie oczyścić miejsca, na których nie powinien znajdować się lakier do paznokci.

Wiedząc jak malować paznokcie, łatwo dojść do perfekcji i cieszyć się idealnym manicure przez długi czas. Warto pamiętać, że malowanie powinno być przyjemnością i wiele błędów można łatwo poprawić lub zatuszować. Pierwsze trudności nie powinny zniechęcać pań do zadbania o swoje piękno i samopoczucie.

Redakcja kredkafe.pl

Jesteśmy społecznością pasjonatów, którzy oddają się fascynującemu światu mody, urody i stylu życia z pełnym zaangażowaniem. Nasza platforma to oaza inspiracji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - od najświeższych trendów w modzie po najskuteczniejsze triki pielęgnacyjne i porady dotyczące makijażu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak znaleźć idealny odcień podkładu
Złota bransoletka damska
żel do mycia twarzy

Jesteś zainteresowany reklamą?

żel do mycia twarzy