O R F F I K I

zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku: 0,5-2 lat.

termin: WTORKI i CZWARTKI

- wtorki: 10:15-11:15

- czwartki: 10:15-11:15

koszt:

- karnet miesięczny (8 kolejnych zajęć): 200 zł

- pół karnetu (4 kolejne zajęcia w wybranym dniu): 120 zł

- pojedyncze zajęcia: 35 zł

zapisy: cafekredka@gmail.com

* ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy

 

Zajęcia dla najmłodszych, opierające się na metodzie wychowania muzycznego Carla Orffa, której głównym elementem jest śpiew i gra na prostych instrumentach perkusyjnych. Zajęcia mają na celu rozwijanie wrażliwości muzycznej i emocjonalnej, jak również wspomaganie rozwoju ruchowego poprzez wspólną zabawę przy muzyce klasycznej czy etnicznej. Poprzez wspólną zabawę maluchy rozwijają pamięć, uczą się współistnienia w grupie, ale też nabierają samodzielności i odwagi. Poznają emocje ukryte w utworach oraz dźwięki otaczającego świata. Zajęcia częściowo prowadzone są przy akompaniamencie skrzypiec. 

„Wszystkie przeżycia wczesnego wieku, wszystko co w dziecku zostanie obudzone i rozwinięte, pozostaje mu właściwe przez całe życie”. C. Orff

Prowadząca: KATARZYNA SZYSZKOWSKA - skrzypaczka, wokalistka, animatorka, absolwentka Wydziału Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada kilkuletnie doświadczenie pracy z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Od lat wykonuje muzykę irlandzką i bretońską na skrzypcach w takich zespołach jak Duan, 4 non brets i inne. Zafascynowana muzyką tradycyjną z różnych zakątków świata wprowadza ją jako element swoich zajęć, ponieważ jest to muzyka najbliższa człowiekowi, tworzona prosto z serca i nie obarczona tak wieloma regułami i zasadami jak muzyka klasyczna. Zainspirowana do prowadzenia zajęć dla dzieci przez swoją 6 -letnią córkę, w której udało się zaszczepić naturalną miłość do muzyki.